Dieta TMC w chorobach cywilizacyjnych

Prof. dr Sun Peilin

(Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia)

Dieta TMC w chorobach cywilizacyjnych

Warszawa, 9-10 maja 2020

Jest czymś całkiem oczywistym zauważyć, że gruntowne zmiany warunków socjalnych i ekonomicznych po rewolucji przemysłowej i współcześnie przyspieszają rozwój cywilizacji w ostatnich dekadach w takich dziedzinach jak industrializacja, urbanizacja, globalizacja i możliwość różnorodnego odżywiania łącznie z poprawą warunków sanitarnych, szczepieniami, powszechne stosowanie antybiotyków i innych współczesnych leków.

Pomimo, że ludzki genom łatwo przystosowuje się do tych zmian z punktu widzenia TMC (Tradycyjnej Medycyny Chińskiej) choroby cywilizacyjne włączając w to nadciśnienie, choroba wieńcowa, nadwaga, cukrzyca typu 2, choroby autoimmunologiczne, osteoporoza, chroniczne choroby degeneracyjne, które były rzadkie lub nieznane w starożytnym Egipcie, Grecji, Chinach, Indiach, cywilizacji Majów obecnie intensywnie pojawiają się i  zagrażają ludziom.

Jest czymś zaskakującym widzieć takie zjawiska jak z jednej strony coraz większa produkcja nowoczesnych leków, szpitale są budowane coraz większe a z drugiej strony pojawia się coraz więcej niezdrowych pacjentów. To sugeruje, że współczesna medycyna jest jeszcze niewystarczająca w leczeniu wszystkich przypadków chorób cywilizacyjnych. TMC szczególnie mocny kładzie nacisk na styl życia, emocje i dietę stawiając profilaktykę na czele starając się obniżyć potencjalne czynniki, które mogą spowodować choroby cywilizacyjne.

Zdrowa dieta jest rozpatrywana jako przydatna w codziennym życiu, nie tylko regulując fizyczne ciało, ale również równoważąc stany mentalne, aby promować zdrowie i umożliwić ludziom życie z pełnią pozytywnej energii.

Leczenie dietą jest nie tylko patentem osób bardzo wykształconych, ale może być stosowane przez każdego jeśli mamy dobre i klarowne instrukcje oraz wyjaśnienia.

Ten kurs dostarczy przydatnej wiedzy o tym jak zapobiegać i radzić sobie z pewnymi chorobami cywilizacyjnymi poprzez dietę TMC, która może być bardzo dobrym uzupełnieniem współczesnego leczenia otrzymywanego od profesjonalnych lekarzy.

W trakcie kursu weźmiemy pod uwagę następujące choroby:

 • Cukrzyca typu 2
 • insulinoodporność
 • Zbyt wysoki poziom cholesterolu
 • Nadciśnienie
 • Niedociśnienie (zbyt niskie ciśnienie tętnicze)
 • Nadczynność tarczycy
 • Niedoczynność tarczycy
 • Katar sienny
 • Nietolerancje pokarmowe
 • RZS (reumatoidalne zapalenie stawów)
 • SM (stwardnienie rozsiane)
 • Trądzik

Uczestnicy kursu otrzymają skrypt. Kurs będzie tłumaczony na język polski z angielskiego.

 

Prowadzący

Profesor Sun Peilin

Profesor Sun Peilin ukończył studia medyczne w 1981 roku i uzyskał specjalizację z TCM w 1988 roku. Od września 1988 do października 1990 wykładał w Nanjing University of TCM. Od października 1990 do dziś wykłada TCM w Belgii i niektórych krajach europejskich. Od 2000 roku jest profesorem gościnnie wykładającym w Chinach w Guangxi University of TCM oraz Jiangxi college of TCM. Od 2013 roku jest profesorem gościnnie wykładającym w Chinach w Nanjing University of TCM. W Gandawie (Belgia) prowadzi własną klinikę. Zapraszany jest jako prelegent na międzynarodowe kongresy TMC.

W skrócie profesor Sun Peilin praktykuje, pisze i naucza TMC od 40 lat.

​Jego publikacje obejmują:

 • “Zespoły Bi czyli leczenie schorzeń reumatycznych przy pomocy TCM”,
 • “Leczenie bólu ziolami chińskimi i akupunkturą”,
 • “Kontrola bólu pooperacyjnego przy pomocy akupunktury” oraz
 • “Medycyna sportowa z perspektywy TCM”

Miejsce kursu:

Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Fundacja Nowe Horyzonty ul. Bobrowiecka 9 Warszawa
w

Zgłoszenia:

Rafał Becker e-mail: shaolinqigong1@gmail.com , tel. 792197374
O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat na konto (ilość miejsc ograniczona)
}

Godziny zajęć:

Sobota 10-13 i 14.30-18.30,
Niedziela 9.00-12.30 i 13.30-15.00

Cena:

650 zł

Dane do przelewu:

Centrum Chińskiej Profilaktyki Zdrowia “Yang Sheng”

nr konta: 65 1050 1041 1000 0091 2231 8307

tytułem: „Dieta TMC w chorobach cywilizacyjnych