Majówka nad morzem z shaolińskim qigongiem

zaprasza na

Majówkę nad morzem z shaolińskim qigongiem

Ośrodek  Rewita Jurata ul. Helska 2 Hel, 1-3.05.2020 

Qigong to ćwiczenia dla osób w każdym wieku i kondycji fizycznej

Shaoliński Qigong to ćwiczenia będące częścią Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i przez wieki służyły shaolińskim mnichom do utrzymania ciała w zdrowiu i dobrej kondycji fizycznej. Współcześnie trening Qigong zalecany jest przez wielu lekarzy (medycyny zachodniej również) jako profilaktyka, ale również jako jeden z elementów w procesie rehabilitacji i odzyskiwania zdrowia i ogólnej sprawności. Odbywa się to na wielu poziomach tzn. poprzez odpowiedni oddech, pozycję i ruch ciała oraz wizualizację. Poprzez te ćwiczenia wzmacniamy powoli, bezkontuzyjnie nasze ciało; pracując z oddechem wpływamy nie tylko na prawidłowe dotlenienie naszego organizmu, ale też odstresowujemy się co działa kojąco na nasz układ nerwowy i psychikę. Poprzez wizualizację wpływamy na nasz umysł, ale także świadomie wpływamy na ruch naszej energii życiowej w organizmie. Shaoliński Qigong to nie sztuka walki tylko ćwiczenia zdrowotne.

Miejsce: Ośrodek  Rewita Jurata ul. Helska 2 Hel

Kojący szum morza, piaszczysta plaża, duże nasłonecznienie. Ośrodek wypoczynkowy Rewita Jurata zajmuje powierzchnię około 37,6 hektarów w sosnowym lesie, bogatym w piękną roślinność.

Jego walory wypoczynkowe podnosi lokalizacja na Półwyspie Helskim, zwanym najdłuższym naturalnym molo w Europie, którego unikalność doceniono przyznając miano Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

W miejscu gdzie znajduje się ośrodek, półwysep ma około 600 metrów szerokości, dając doskonałe warunki do kąpieli słonecznych, długich spacerów brzegiem morza, aktywnego wypoczynku oraz uprawiania sportów wodnych.

Szczególny mikroklimat regionu, o dużej zawartości jodu przynoszonego przez wiatr od morza, działa leczniczo na drogi oddechowe.

Plan dnia:

  • 7.00-7.45 medytacja
  • 8.00 – śniadanie
  • 10.00-11.30 – 18 rąk Luohan (Shaolin Luohan Shi Ba Shou)
  • 14.00- 15.30 – Tian Di Fo
  • 16.00 – obiadokolacja
  • 19.30-20.30 – Shaolin Chan Quan Yang Sheng Gong (qigong meridianowy)

medytacja – skupimy się głównie na prostych technikach z zakresu medytacji szine, której głównym działaniem jest uspokojenie umysłu i wzmocnienie koncentracji.

18 rąk Luohan – izometryczne ćwiczenia wzmacniające układ ruchu oraz poprawiające przepływ energii witalnej w meridianach

Tian Do Fo – składa się z 2 części: chodzonej przypominającej trochę taniec  oraz akupresurowej (siedzącej). Poprawia on przepływ energii witalnej qi w meridianach oraz oczyszcza same meridiany.

Shaolin Chan Quan Yang Sheng Gong – zestaw ćwiczeń qigongu meridianowego wpływający korzystnie na wszystkie 12 meridianów głównych oraz Potrójny Ogrzewacz (San Jiao)

Prowadzący

Rafał Becker

Rafał Becker – instruktor shaolińskiego qigongu. System ten poznał najpierw od instruktora Sławomira Pawłowskiego a od 7 lat kontynuuje naukę pod okiem mistrzów z Klasztoru Shaolin: mistrza Shi De Honga (osobisty uczeń od 2013 roku), mistrza Shi Su Ganga, mistrza Shi De Lina, mistrza Shi De Yanga i mistrza Shi Yan Ao na którego linii przekazu skupił się od 2 lat. Klasztor Shaolin odwiedził kilkukrotnie w roku 2012, 2014, 2016 i 2018. Dwukrotnie zorganizował warsztat qigong z mistrzem Shi De Hongiem w Polsce. Od 2016 roku organizuje kursy qigongu z dr Yuhongiem Xie, który jest specjalistą w qigongu Wewnętrznej Siły Jednego Palca Zen z południowego klasztoru Shaolin. W 2017 współorganizował pierwszą wizytę mistrza Zhang Ming Lianga, który jest obecnym 14 dzierżawcą szkoły Emei. W 2018 roku podczas wizyty w Chinach ponownie uczył się u mistrza Shi Yan Ao z klasztoru Shaolin oraz u mistrza Zhang Ming Lianga z tradycji Emei. W 2019 pierwszy raz przyjechał mistrz Shi Yan Ao na zaproszenie Rafała i poprowadził warsztat Shaolin Neigong. Jeśli chodzi o qigong Rafał skupia się obecnie na przekazie tych dwóch w/w mistrzów.

Rafał intensywnie studiuje i praktykuje także Tradycyjną Medycynę Chińską w Instytucie Medycyny Chińskiej w Krakowie, Centrum Sztuk Zdrowotnych w Warszawie oraz Instytucie Medycyny Holistycznej we Wrocławiu. W 2017 roku powołał do życia Centrum Chińskiej Profilaktyki Zdrowia „Yang Sheng”.

Rafał jest także terapeutą Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, którą intensywnie studiuje w Instytucie Medycyny Chińskiej w Krakowie, Centrum Sztuk Zdrowotnych w Warszawie oraz Instytucie Medycyny Holistycznej we Wrocławiu. W 2017 roku powołał do życia Centrum Chińskiej Profilaktyki Zdrowia „Yang Sheng”.

Na zdjęciu Rafał Becker i mistrz Shi Yan Ao

Miejsce kursu:

Ośrodek  Rewita Jurata ul. Helska 2 Hel

Nocleg: W ośrodku Rewita Jurata Delfin
Doba hotelowa od godziny 17.00 do godziny 14.00
Zakwaterowanie w budynku Delfin w pokojach 2 – osobowych.

Wyżywienie: wegetariańskie

w

Zgłoszenia:

Rafał Becker e-mail: shaolinqigong1@gmail.com , tel. 792197374

Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na warsztat decyduje 
kolejność zgłoszeń i wpłat! Rezerwacja miejsca w Ośrodku i na warsztacie jest potwierdzona wyłącznie poprzez mailowe zgłoszenia uczestnictwa i terminową wpłatę. 

}

Godziny zajęć:

1.05-03.05.2020 ( 30-go kwietnia przywitanie z kolacją treningi od 1 do 3-go maja – wyjazd po obiedzie)

Cena:

850 zł (cena obejmuje nocleg w pokoju dwuosobowym z wyżywieniem HB (śniadanie i obiadokolację) + treningi

Gdyby ktoś chciał pokój jednoosobowy to cena za całość wynosi 925 zł

Zanim wpłacisz całą kwotę za warsztat (do 30.03.20) zgłoś się, aby upewnić się czy są jeszcze wolne miejsca (ilość miejsc ograniczona!)

 

 

Dane do przelewu:

Centrum Chińskiej Profilaktyki Zdrowia “Yang Sheng”

nr konta: 65 1050 1041 1000 0091 2231 8307

tytułem: „warsztat qigong –Jurata”

UWAGA:

Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na warsztat decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat! Rezerwacja miejsca w Ośrodku i na warsztacie jest potwierdzona wyłącznie poprzez mailowe zgłoszenia uczestnictwa i terminową wpłatę.