Letni aktywny wypoczynek z shaolińskim qigongiem

Qigong to ćwiczenia dla osób w każdym wieku i kondycji fizycznej

Shaoliński Qigong to ćwiczenia będące częścią Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i przez wieki służyły shaolińskim mnichom do utrzymania ciała w zdrowiu i dobrej kondycji fizycznej. Współcześnie trening Qigong zalecany jest przez wielu lekarzy (medycyny zachodniej również) jako profilaktyka, ale również jako jeden z elementów w procesie rehabilitacji i odzyskiwania zdrowia i ogólnej sprawności. Odbywa się to na wielu poziomach tzn. poprzez odpowiedni oddech, pozycję i ruch ciała oraz wizualizację. Poprzez te ćwiczenia wzmacniamy powoli, bezkontuzyjnie nasze ciało; pracując z oddechem wpływamy nie tylko na prawidłowe dotlenienie naszego organizmu, ale też odstresowujemy się co działa kojąco na nasz układ nerwowy i psychikę. Poprzez wizualizację wpływamy na nasz umysł, ale także świadomie wpływamy na ruch naszej energii życiowej w organizmie. Shaoliński Qigong to nie sztuka walki tylko ćwiczenia zdrowotne.

Plan dnia:

7.00-7.45 Emei Shen Zhan qigong 8.00 – śniadanie 10.00-11.30 – Shaolin Hun Yuan Zhang 13.00 – obiad 16.00-17.30 – Shaolin Hun Yuan Zhang 18.00 – kolacja 19.30-20.30 – Lecznicze Dźwięki 5 Organów Zang

Ćwiczenia:

Emei Shen Zhan – qigong działający na zasadzie uważnej gimnastyki, który bardzo dobrze działa na układ ruchu. Shaolin Hun Yuan Zhang udrażnia meridiany, wzmacnia układ odpornościowy, zapobieganie powstawaniu wielu chorób. Należy do kategorii Shaolin Neigong i podkategorii Shaolin Rougong (wewnętrzne kung fu, miękki system, shaolińskie „Taiji quan”) Wu Zang Xiao Lian Xing (lecznicze dźwięki na 5 narządów Zang z tradycji Emei) – teoria Organów Zang jest jedną z najważniejszych teorii Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Odnosi się ona do systemów funkcjonalnych powiązanych z Śledzioną, Wątrobą, Płucami, Nerkami i Sercem jak też do fizjologicznych i patologicznych manifestacji powiązanych z tymi systemami. Pielęgnacja tych systemów powiązana jest z naszym stylem życia, dietą, zachowaniami i emocjami. Dźwięk jest wibracją, która działa jako fala dźwiękowa. Jest on manifestacją energii. 2000 lat temu klasyczny tekst tradycyjnej medycyny chińskiej stwierdził powiązanie pomiędzy dźwiękami i organami wewnętrznymi, wykazując jak jest ono ważne dla naszego zdrowia. Ćwiczenia Pielęgnacji 5 Narządów Zang z tradycji Emei to starożytna praktyka łącząca w sobie intonowanie dźwięków z ruchami qigong (ruchami ciała). Starożytni eksperci odkryli, że określone dźwięki i melodia (ton dźwięku) są powiązane z określonymi organami zang, które możemy użyć, aby poprawić ich optymalne funkcjonowanie i pomagają leczyć powiązane z nimi choroby. Te ćwiczenia są przeznaczone dla każdego, a szczególnie dla tych osób, które szczególnie mocno dbają lub chcą zadbać o swoje zdrowie. Są one szczególnie korzystne dla osób z chronicznymi chorobami.

Nocleg:

Pokoje jednoosobowe z łazienką Pokoje dwu i trzyosobowe z łazienką

Wyżywienie:

śniadanieszwedzki stół – coś na ciepło + zimna płyta + kawa z expresu obiad zupa, drugie danie, kompot/woda kolacja szwedzki stół – coś na ciepło + zimna płyta
Prowadzący

Rafał Becker

Rafał Becker – instruktor shaolińskiego qigongu. System ten poznał najpierw od instruktora Sławomira Pawłowskiego a od 9 lat kontynuuje naukę pod okiem mistrzów z Klasztoru Shaolin: mistrza Shi De Honga (osobisty uczeń od 2013 roku), mistrza Shi Su Ganga, mistrza Shi De Lina, mistrza Shi De Yanga i mistrza Shi Yan Ao na którego linii przekazu skupił się od 5 lat. Klasztor Shaolin odwiedził kilkukrotnie w roku 2012, 2014, 2016 i 2018. Dwukrotnie zorganizował warsztat qigong z mistrzem Shi De Hongiem w Polsce. Od 2016 roku organizuje kursy qigongu z dr Yuhongiem Xie, który jest specjalistą w qigongu Wewnętrznej Siły Jednego Palca Zen z południowego klasztoru Shaolin. W 2017 współorganizował pierwszą wizytę mistrza Zhang Ming Lianga, który jest obecnym 14 dzierżawcą szkoły Emei. W 2018 roku podczas wizyty w Chinach ponownie uczył się u mistrza Shi Yan Ao z klasztoru Shaolin oraz u mistrza Zhang Ming Lianga z tradycji Emei. Jeśli chodzi o qigong Rafał skupia się obecnie na przekazie tych dwóch w/w mistrzów.

Rafał intensywnie studiował także Tradycyjną Medycynę Chińską w Instytucie Medycyny Chińskiej w Krakowie, Centrum Sztuk Zdrowotnych w Warszawie oraz Instytucie Medycyny Holistycznej we Wrocławiu. W 2017 roku powołał do życia Centrum Chińskiej Profilaktyki Zdrowia „Yang Sheng”. Od marca 2021 rozpoczął zaawansowaną szkołę klasycznej medycyny chińskiej Graduate Mentorship Program pod okiem wybitnej ekspertki w tej dziedzinie Sharon Weizenbaum (USA).

Miejsce kursu:

Jodłowy Dwór (Góry Świętokrzyskie, u podnóża Łysej Góry)

Huta Szklana 34, 26-004 Bieliny Poduchowne

w

Zgłoszenia:

Rafał Becker e-mail: shaolinqigong1@gmail.com, tel. 792197374

Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na warsztat decyduje 
kolejność zgłoszeń i wpłat! Rezerwacja miejsca w Ośrodku i na warsztacie jest potwierdzona wyłącznie poprzez mailowe zgłoszenia uczestnictwa i terminową wpłatę. 

}

Czas:

10.07-17.07 2022 (10-go przywitanie z kolacją a 17-go wyjazd po obiedzie)

Cena:

2050 zł (w tym nocleg, wyżywienie i treningi) przy noclegu w pokojach dwu i trzyosobowych

2500 (w tym nocleg, wyżywienie i treningi) przy noclegu w pokojach jednoosobowych

Zanim wpłacisz całą kwotę za warsztat (do max 15.06.22) zgłoś się, aby upewnić się czy są jeszcze wolne miejsca.

Dane do przelewu:

Centrum Chińskiej Profilaktyki Zdrowia “Yang Sheng”

nr konta: 65 1050 1041 1000 0091 2231 8307

tytułem: „warsztat –lato Jodłowy Dwór”