Letni aktywny wypoczynek z shaolińskim qigongiem

Zaprasza na:

Letni aktywny wypoczynek z shaolińskim qigongiem

Qigong to ćwiczenia dla osób w każdym wieku i kondycji fizycznej

Shaoliński Qigong to ćwiczenia będące częścią Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i przez wieki służyły shaolińskim mnichom do utrzymania ciała w zdrowiu i dobrej kondycji fizycznej. Współcześnie trening Qigong zalecany jest przez wielu lekarzy (medycyny zachodniej również) jako profilaktyka, ale również jako jeden z elementów w procesie rehabilitacji i odzyskiwania zdrowia i ogólnej sprawności. Odbywa się to na wielu poziomach tzn. poprzez odpowiedni oddech, pozycję i ruch ciała oraz wizualizację. Poprzez te ćwiczenia wzmacniamy powoli, bezkontuzyjnie nasze ciało; pracując z oddechem wpływamy nie tylko na prawidłowe dotlenienie naszego organizmu, ale też odstresowujemy się co działa kojąco na nasz układ nerwowy i psychikę. Poprzez wizualizację wpływamy na nasz umysł, ale także świadomie wpływamy na ruch naszej energii życiowej w organizmie. Shaoliński Qigong to nie sztuka walki tylko ćwiczenia zdrowotne.

Prowadzący

Rafał Becker

Rafał Becker – instruktor shaolińskiego qigongu. System ten poznał najpierw od instruktora Sławomira Pawłowskiego a od 9 lat kontynuuje naukę pod okiem mistrzów z Klasztoru Shaolin: mistrza Shi De Honga (osobisty uczeń od 2013 roku), mistrza Shi Su Ganga, mistrza Shi De Lina, mistrza Shi De Yanga i mistrza Shi Yan Ao na którego linii przekazu skupił się od 5 lat. Klasztor Shaolin odwiedził kilkukrotnie w roku 2012, 2014, 2016 i 2018. Dwukrotnie zorganizował warsztat qigong z mistrzem Shi De Hongiem w Polsce. Od 2016 roku organizuje kursy qigongu z dr Yuhongiem Xie, który jest specjalistą w qigongu Wewnętrznej Siły Jednego Palca Zen z południowego klasztoru Shaolin. W 2017 współorganizował pierwszą wizytę mistrza Zhang Ming Lianga, który jest obecnym 14 dzierżawcą szkoły Emei. W 2018 roku podczas wizyty w Chinach ponownie uczył się u mistrza Shi Yan Ao z klasztoru Shaolin oraz u mistrza Zhang Ming Lianga z tradycji Emei. Jeśli chodzi o qigong Rafał skupia się obecnie na przekazie tych dwóch w/w mistrzów.

Rafał intensywnie studiował także Tradycyjną Medycynę Chińską w Instytucie Medycyny Chińskiej w Krakowie, Centrum Sztuk Zdrowotnych w Warszawie oraz Instytucie Medycyny Holistycznej we Wrocławiu. W 2017 roku powołał do życia Centrum Chińskiej Profilaktyki Zdrowia „Yang Sheng”. Od marca 2021 rozpoczął zaawansowaną szkołę klasycznej medycyny chińskiej Graduate Mentorship Program pod okiem wybitnej ekspertki w tej dziedzinie Sharon Weizenbaum (USA).

Na zdjęciu Rafał Becker i mistrz Shi Yan Ao

Miejsce kursu:

Uzdrowisko znajduję się w Parku Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej, 5 min samochodem od Zalewu Wiślanego. Położone jest na wzgórzu, z dala od głównej drogi. Teren Wysoczyzny Elbląskiej to jeszcze nieodkryta turystycznie okolica. Tutejszy krajobraz to m.in. wzgórza, lasy, jeziora, zalew. 

ul. Kamionek Wielki 66A 82-340 Tolkmicko http://www.uzdrowisko.love/

w

Zgłoszenia:

Rafał Becker e-mail: shaolinqigong1@gmail.com , tel. 792197374

Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na warsztat decyduje 
kolejność zgłoszeń i wpłat! Rezerwacja miejsca w Ośrodku i na warsztacie jest potwierdzona wyłącznie poprzez mailowe zgłoszenia uczestnictwa i terminową wpłatę. 

}

Termin:

15.08-22.08 2021 ( 15-go przywitanie z kolacją a 22-go wyjazd po obiedzie)

}

Wyżywienie:

Wegetariańskie 3 posiłki dziennie

Cena:

2500 zł (w tym nocleg, wyżywienie i treningi) przy noclegu w pokojach.

2300 zł (w tym nocleg, wyżywienie i treningi) przy noclegu na wspólnej sali na strychu.

Zanim wpłacisz całą kwotę za warsztat (do max 15.06.21) zgłoś się, aby upewnić się czy są jeszcze wolne miejsca.

Plan dnia:

 • 7.00-7.45 Emei Shen Zhan qigong

 • 8.00 – śniadanie

 • 10.00-11.30 – Shaolin Rou Gong Da Hong Quan

 • 13.00- obiad

 • 16.00-17.30 – Shaolin Rou Gong Da Hong Quan

 • 18.00 – kolacja

 • 19.30-20.30 – Shaolin Nei Yang Gong qigong

  Emei Shen Zhan – qigong działający na zasadzie uważnej gimnastyki, który bardzo dobrze działa na układ ruchu.

  Shaolin Rou Gong Da Hong Quan – to niezwykła, tradycyjna technika walki Klasztoru Shaolin, która koncentruje się na ćwiczeniach wewnętrznych (neigong). Zewnętrzna miękkość i delikatność oraz wewnętrzna twardość i siła wzajemnie się dopełniają. Harmonizuje się myśl (yi) oraz energia qi. To co na zewnątrz połączone jest z tym co wewnątrz, góra i dół wzajemnie za sobą podążają, a szybkie i powolne ruchy występują naprzemiennie. Ta technika pozwala wzmocnić ciało oraz uszlachetnić charakter.

  Należy do kategorii Shaolin Neigong i pokategorii Shaolin Rougong (wewnętrzne kung fu, miękki system, shaolińskie „Taiji quan”)

  Shaolin Nei Yang Gong – to tajemny przekaz technik prozdrowotnych (yangsheng) Klasztoru Shaolin. Pozwala wzmocnić kości, ścięgna, mięśnie i stawy, odżywić narządy zang, usprawnić krążenie krwi oraz qi, udrożnić meridiany, a w efekcie cieszyć się zdrowiem i długowiecznością. Bardzo efektywna w przypadku osób o słabej konstytucji ciała. Częste trenowanie działa korzystnie na esencję jing oraz wzmacnia yang. Jest to technika idealna dla osób cierpiących na dolegliwości lędźwiowego odcinka kręgosłupa i bóle stawów. 

 

Nocleg:

6 pokoi wszystkie z łazienkami:

 • 2 pokoje dwuosobowe z balkonem 
 • 3 pokoje 3 osobowe z balkonem,
 • 1 pokój czteroosobowy bez balkonu 

O przydziale do danego pokoju decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodatkowo jest 13 miejsc noclegowych na wspólnej sali na strychu z dwoma łazienkami 

Dane do przelewu:

Centrum Chińskiej Profilaktyki Zdrowia “Yang Sheng”

nr konta: 65 1050 1041 1000 0091 2231 8307

tytułem: „warsztat –lato Uzdrowisko”

UWAGA:

 

 1. Zanim wpłacisz całą kwotę za warsztat (do max 15.06.21) zgłoś się, aby upewnić się czy są jeszcze wolne miejsca.
 2. Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na warsztat decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.
 3. Rezerwacja miejsca w Ośrodku i na warsztacie jest potwierdzona wyłącznie poprzez mailowe zgłoszenia uczestnictwa i terminową wpłatę.