Aktywne lato z shaolińskim qigongiem

zaprasza na

Aktywne lato z shaolińskim qigongiem

Dolina Baryczy 05.08-11.08.2019 

Qigong to ćwiczenia dla osób w każdym wieku i kondycji fizycznej

Shaoliński Qigong to ćwiczenia będące częścią Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i przez wieki służyły shaolińskim mnichom do utrzymania ciała w zdrowiu i dobrej kondycji fizycznej. Współcześnie trening Qigong zalecany jest przez wielu lekarzy (medycyny zachodniej również) jako profilaktyka, ale również jako jeden z elementów w procesie rehabilitacji i odzyskiwania zdrowia i ogólnej sprawności. Odbywa się to na wielu poziomach tzn. poprzez odpowiedni oddech, pozycję i ruch ciała oraz wizualizację. Poprzez te ćwiczenia wzmacniamy powoli, bezkontuzyjnie nasze ciało; pracując z oddechem wpływamy nie tylko na prawidłowe dotlenienie naszego organizmu, ale też odstresowujemy się co działa kojąco na nasz układ nerwowy i psychikę. Poprzez wizualizację wpływamy na nasz umysł, ale także świadomie wpływamy na ruch naszej energii życiowej w organizmie. Shaoliński Qigong to nie sztuka walki tylko ćwiczenia zdrowotne.

Plan dnia:

7.00-7.45 qigong Wu Qin Xi (Zabawy 5 Zwierząt)

8.00 – śniadanie

10.00-11.30 – Shaolin Rou Gong Chang Chui

13.00 – obiad

15.00-16.30 – Shaolin Rou Gong Chang Chui

18.00 – kolacja

19.30-20.30 qigong Shaolin Nei Yang Gong

qigong Wu Qin Xi – to jeden z najstarszych i najbardziej cenionych systemów qigong w Chinach. Stworzony przez wybitnego chińskiego lekarza w II w. Oddziałuje na układ ruchu, oddechowy, krążenia i wpływa na narządy wewnętrzne serce, wątrobę, nerki, płuca i śledzionę/trzustkę.

Shaolin Rou Gong Chang Chui – forma, która należy do kategorii Shaolin Neigong (wewnętrzne kung fu, miękki system, shaolińskie „Taiji quan”). Rozluźnia mięśnie, poprawia cyrkulację krwi, wzmacnia fizyczną siłę, poprawia miękkość ciała, zawiera techniki walki.

qigong Shaolin Nei Yang Gong – to tajemny przekaz technik prozdrowotnych (Yang Sheng) klasztoru Shaolin. Pozwala wzmocnić kości, ścięgna, mięśnie i stawy. Wpływa korzystnie na serce, wątrobę, nerki, płuca i śledzionę. Usprawnia krążenie krwi i qi, udrażnia meridiany a w efekcie poprawia zdrowie i wpływa na długowieczność. Bardzo efektywny w przypadku osób o słabej konstytucji ciała. Idealny dla osób cierpiących na dolegliwości lędźwiowego odcinka kręgosłupa i bóle stawów.

Prowadzący

Rafał Becker

Rafał Becker – instruktor shaolińskiego qigongu. System ten poznał najpierw od instruktora Sławomira Pawłowskiego a od 7 lat kontynuuje naukę pod okiem mistrzów z Klasztoru Shaolin: mistrza Shi De Honga (osobisty uczeń od 2013 roku), mistrza Shi Su Ganga, mistrza Shi De Lina, mistrza Shi De Yanga i mistrza Shi Yan Ao na którego linii przekazu skupił się od 2 lat. Klasztor Shaolin odwiedził kilkukrotnie w roku 2012, 2014, 2016 i 2018. Dwukrotnie zorganizował warsztat qigong z mistrzem Shi De Hongiem w Polsce. Od 2016 roku organizuje kursy qigongu z dr Yuhongiem Xie, który jest specjalistą w qigongu Wewnętrznej Siły Jednego Palca Zen z południowego klasztoru Shaolin. W 2017 współorganizował pierwszą wizytę mistrza Zhang Ming Lianga, który jest obecnym 14 dzierżawcą szkoły Emei. W 2018 roku podczas wizyty w Chinach ponownie uczył się u mistrza Shi Yan Ao z klasztoru Shaolin oraz u mistrza Zhang Ming Lianga z tradycji Emei. W 2019 roku zorganizował pierwszy warsztat Shaolin Neigong w Polsce z mistrzem Shi Yan Ao. Jeśli chodzi o qigong Rafał skupia się obecnie na przekazie tych dwóch w/w mistrzów.

Rafał jest także terapeutą Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, którą intensywnie studiuje w Instytucie Medycyny Chińskiej w Krakowie, Centrum Sztuk Zdrowotnych w Warszawie oraz Instytucie Medycyny Holistycznej we Wrocławiu. W 2017 roku powołał do życia Centrum Chińskiej Profilaktyki Zdrowia „Yang Sheng”.

Na zdjęciu Rafał Becker i mistrz Shi Yan Ao

Miejsce kursu:

Jaworowy Dom www.jaworowydom.pl (Dolnośląskie)
Jaworowy Dom znajduje się w parku krajobrazowym Dolina Baryczy.

Nocleg: W sprawie noclegu oraz kosztów wyżywienia należy się bezpośrednio kontaktować z Jaworowym Domem agnieszka@jaworowydom.pl, ceny za nocleg z wyżywieniem wahają się od 140-160 zł/dobę w zależności od standardu pokoju (dwu lub więcej osobowy), wszystkie pokoje są z łazienkami

Wyżywienie: wegetariańskie. Pełne wyżywienie – szwedzki stół – śniadanie, obiad dwudaniowy, deser, kolacja z ciepłym posiłkiem + dostęp do wody, herbaty, kawy przez cały dzień.

w

Zgłoszenia:

Rafał Becker e-mail: shaolinqigong1@gmail.com , tel. 792197374

Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na warsztat decyduje
kolejność zgłoszeń i wpłat! Rezerwacja miejsca w Ośrodku i na warsztacie jest potwierdzona wyłącznie poprzez mailowe zgłoszenia uczestnictwa i terminową wpłatę. 

}

Godziny zajęć:

05.08-11.08.2019 ( 5-go przywitanie z kolacją a 11-go wyjazd po obiedzie)

Cena:

Cena za sam warsztat 550 zł
Zanim wpłacisz całą kwotę za warsztat (do 25.07.19) zgłoś się, aby upewnić się czy są jeszcze wolne miejsca.

Dane do przelewu:

Centrum Chińskiej Profilaktyki Zdrowia “Yang Sheng”

nr konta: 65 1050 1041 1000 0091 2231 8307

tytułem: „warsztat qigong sierpień 2019”

UWAGA:

Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na warsztat decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat! Rezerwacja miejsca w Ośrodku i na warsztacie jest potwierdzona wyłącznie poprzez mailowe zgłoszenia uczestnictwa i terminową wpłatę.